
Om dette arrangementet
Bok & Kaffe: De grønne djevlene
For 80 år siden deltok flere fra Fredrikstad i et av andre verdenskrigs mest avgjørende slag. De var del av det norske Kompani 5, kjent som «De grønne djevlene». Deres stormløp mot fiendens kanoner på en nederlandsk strand høsten 1944 var avgjørende for krigens utfall – men er utelatt fra historiebøkene.
Med utgangspunkt i sin bok «De grønne djevlene – historien om de norske kommandosoldatene på vestfronten» forteller forfatter og historiker Geir Stian Ulstein historien om det eneste helnorske kompaniet som sloss på kontinentet under andre verdenskrig.
Vi arrangerer Bok & Kaffe i Østfoldrommet hver onsdag hele våren. Her blir det blant annet bokanbefalinger, foredrag og forfattermøter. Vi legger fortløpende ut informasjon om arrangementene på vår nettside og på Facebook.